Raitininkų kaimo bendruomenės atstovai aptarė problemas su Alytaus rajono mere

Raitininkų kaimo bendruomenės atstovai Juozas Drobnys ir Juozas Adomaitis, šiandien susitiko su Alytaus rajono mere Rasa Vitkauskiene, siekdami pristatyti Raitininkų kaimo bendruomenę, aptarti svarbias problemas, su kuriomis susiduria jų krašto gyventojai. Susitikime buvo svarstomos kelių priežiūros problemos kaimo teritorijoje, mobiliosios ambulatorijos trūkumai, visiškas popamokinio vaikų užimtumo nebuvimas Raitininkų seniūnijoje.

Viena iš svarbiausių problemų, kurią Raitininkų kaimo bendruomenė iškėlė, yra kelių, einančių per kaimą būklė ir jų reta priežiūra: retas greideriavimas, užtrunkantis sniego valymas, retas pakelių šienavimas. Labiausiai gyventojai vargsta, kuomet yra sausa ir žvyrkeliai pradeda labai dulkėti. Keliu važinėjantys miškovežiai, ūkininkų transportas, gyventojų automobiliai sukelia didelius dulkių debesis, dėl kurių šalia gyvenantys gyventojai negali vasaros metu būti lauke, ar būti namuose atsidarius langus. Bendruomenės atstovai prašė, kad  rajono savivaldybė bent jau sausros metu organizuotų kelio šalia sodybų laistymą specialiu tirpalu, kurio dėka žvyrkeliai ne taip smarkiai dulka. Papasakota ir apie susisiekimo problemas Jaujakaimio kaime, kuriame gyvenantys asmenys nėra matę nei greiderio lyginančio jų gatvę, nei sniegą valančių mašinų, o jų sodyboms skirti atliekų konteineriai stovi beveik kitame kaime, nes atliekas vežantys sunkvežimiai negali privažiuoti iki jų sodybų dėl blogos kelio būklės.

Išsakyti ir iš gyventojų surinkti nusiskundimai dėl mobiliosios ambulatorijos paslaugų. Gyventojai pasisako už tai, kad geriau būtų grąžinta stacionari ambulatorija, kurioje gydymo paslaugos buvo labiau pasiekiamos. Laukti retai atvažiuojančios mobiliosios ambulatorijos yra nepatogu, bei pacientės ir pacientai jaučiasi nejaukiai, trūksta mobiliojoje ambulatorijoje privatumo, kuomet mobiliosios ambulatorijos vairuotojai lieka sėdėti autobusiuke ir apžiūra atliekama tarsi kartu dalyvaujant ir vairuotojui.

Be to, bendruomenės atstovai taip pat išsakė susirūpinimą dėl trūkstamo popamokinio užimtumo vaikams Raitininkų kaimo seniūnijoje. Seniūnijos teritorijoje uždarius dvi mokyklas, nebeliko pastovaus vaikų popamokinio užimtumo. Situaciją gelbėja Alytaus rajono Viešosios bibliotekos filialai Makniūnuose ir Ryliškiuose, bei vietos bendruomenės organizuojančios renginius vaikams, tačiau tai vis tiek nėra pastovus vaikų užimtumas, koks buvo ankščiau organizuojamas kuomet veikė mokyklos.

Alytaus rajono merė Rasa Vitkauskienė įsiklausė bendruomenės atstovų išsakytas problemas, pripažino kelių priežiūros, popamokinio užimtumo vaikams bei sveikatos priežiūros paslaugų svarbą ir teigė ieškosianti būdų, kaip pagerinti situaciją pagal savivaldybės galimybes.

Raitininkų kaimo bendruomenė tiki, kad šis susitikimas yra svarbus žingsnis link pagerinimų ir bendradarbiavimo su rajono valdžia, kad Raitininkų kaimas ir aplinkiniai kaimai taptų dar geresne, sveikesne ir saugesne gyvenamąja vieta traukiančia čia gyventi tiek čia gimusius, tiek ir naujakurius.